"Lepota in lepota" Srednje- in vzhodnoevropska umetniška turneja

"Lepota in lepota" Srednje- in vzhodnoevropska umetniška turneja
22. novembra 2023 se je v Konfucijevi učilnici v Ljubljani začela srednje in vzhodnoevropska umetniška turneja Donghua University "Beauty and Sharing Sharing".

22. novembra 2023 se je v Konfucijevi učilnici v Ljubljani začela razstava "Beauty and Sharing Sharing" Univerze Donghua v Srednji in Vzhodni Evropi. Profesor Liu Hui, učitelji Yu Xiaokun, Zhang Xianghui in dva podiplomska študenta Šole za modo in oblikovanje Univerze Donghua so bili toplo sprejeti s strani ravnatelja.

V času dogodka je Konfucijeva dvorana v sodelovanju z učitelji iz kitajske delegacije pripravila razstavo kitajskih slikarskih zvitkov ter umetniško delavnico kitajskega slikarstva na temo "Bambus". Profesor Liu Hui ni le razložil zgodovine štirih zakladov študija, ampak se je dogodka tudi osebno udeležil. Poučevanje omogoča študentom poglobljeno razumevanje edinstvenega sloga kitajskega slikarstva ter spoznavanje in razumevanje kulturnih implikacij slikanja s čopičem in tušem.